יצא לך פעם לחשוב על להיות אם פונדקאית?

נשים רבות תוהות ומתלבטות האם הן מתאימות לשמש כאם פונדקאית, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. חשוב מאוד להבין מה כולל ההליך, מהם התנאים להתאמה כאם פונדקאית ומהן ההשלכות על חייך ועל חיי משפחתך.

תהליך הפונדקאות הוא מורכב נפשית, בנוסף לקשיים הפיזיים בתקופת ההיריון ולאחר לידה. אך לצד הקשיים, ההליך נושא בחובו גם יתרונות רבים.

דרושה אם פונדקאית

 

מניעי האם הפונדקאית

שכר אם פונדקאית בישראלפונדקאית בישראל

ראשית, להליך יש תגמול כספי גדול, המאפשר לנשים לצאת מקשיים כלכליים או לעזור לעצמן ולמשפחתן להגיע לרווחה כלכלית או להתקדם משמעותית לקראת קניית דירה.

לתכנית פונדקאות מחיר של כ220,000 ₪, מתוכם שכר אם פונדקאית עומד על כ-165,000 ₪. על הסכום הזה יש תוספות אם מדובר בהיריון עם תאומים או בניתוח קיסרי. אין ספק שסכום כזה מהווה מקפצה כלכלית לאם הפונדקאית וזהו מניע חשוב שיש לקחת בחשבון.

מניעים רגשיים

לעזור לזוג שאין ביכולתו להביא ילדים לעולם להפוך להורים זו חוויה מרגשת ומספקת. האם הפונדקאית נותנת לזוג הורים את המתנה הגדולה ביותר שיכלו לקוות לה. לנצח יזכרו את שעשתה עבורם ויוקירו לה תודה. עבור האם הפונדקאית הסיפוק בהענקת ילד לזוג הורים והפיכתם למשפחה יכול להיות בעצמו מניע מספק לכניסה להליך. נשים רבות רואות בכל מצווה גדולה ומרגישות זכות לשמש אימהות פונדקאיות.

תנאי הסף לאם פונדקאית בישראל

אם פונדקאית יכולה להיות אישה בריאה בגילאים 22-38, אשר עברה לפחות לידה אחת תקינה אך לא יותר מ-3 לידות, ושאינה חווה משבר כגון גירושין, פרידה או מחלה של בן משפחה. לאם הפונדקאית מותר לשמש כפונדקאית לא יותר מפעמיים.

אם את עומדת בתנאי הסף ותרצי לשמוע פרטים נוספים, צרי קשר עם מרכז חיים חדשים.