כשאישה מחליטה להיות אם פונדקאית קרוב לוודאי שיש לה חששות רבים לגבי התהליך המורכב הזה ואנחנו כאן כדי להפיג אותם ולהקל עליה כמה שאפשר.
אז איך מתכוננים לנשיאת העובר ברחם? דבר ראשון, אישה שאושרה לשמש כאם פונדקאית עברה בעברה לידה אחת או שניים, כך שהתחושות והרגשות מוכרים לה, אבל לידה פונדקאית שונה לחלוטין מלידה של ילד משלה – היא בכל זאת צריכה להכין את עצמה לכך שהילד שיוולד יילקח להורים אחרים, וזה משנה לגמרי את סדר הדברים.

 

אז איך תתכונני מבחינה רגשית?

כדי להקל על התהליך הרגשי, כדאי לאם פונדקאית לשכור את שירותיה של דולה עם ניסיון בליווי של פונדקאיות, היא תוכל לעזור לה וללוות אותה ואת ההורים המיועדים בדרך המרגשת בה הם בחרו והיא אפילו תהיה איתה בזמן הלידה ותגשר בינה לבין צוות בית החולים, כך שבידיעה שיש מי שמלווה ודואג לה – היא תוכל להיות רגועה ולהתרכז בעיקר בעצמה ובלידה וכך גם ההורים יהיו בראש שקט ויפחיתו דאגה מליבם, בנוסף, מומלץ לקחת קורס הכנה ללידה, גם אם היא כבר עברה כזה, כדי לרענן את זכרונה ולהכין את עצמה לרגע האמת.

בגלל שהתהליך הזה הוא לא רק של האם, חשוב לשתף את ההורים בכל בחירה שהיא עושה. אם האם החליטה על לידה בבית חולים מסויים, מומלץ לוודא שזה מתאים גם לצד השני, עם זאת דרך הלידה שהיא כמובן חשובה ביותר, היא החלטה שלה בלבד, כך שלמרות שהילד יינתן להורים אחרים היא צריכה להרגיש בנוח במהלך הלידה ולשמור על בריאותה.

פונדקאות בישראל

איך תתכונני מבחינה בריאותית?

כמובן, כמו כל הריון חשוב לשמור על הבריאות של האם ושל העובר שברחמה ולהשגיח שלא יקרה להם שום דבר רע, כך שמומלץ לגשת לבדיקות הרגילות, לאכול את המאכלים הנכונים ולשמור על אורח חיים בריא במהלך התקופה הזו וכמובן שגם התקופה שלאחר הלידה צריכה להילקח בחשבון ואחד הדברים החשובים ביותר הוא לנוח כיוון שהתהליך שהאם עוברת הוא מטלטל, גם מבחינה רגשית וגם מבחינה פיזית.

הגוף שלה עבר שינויים וקרוב לוודאי שהיא תרגיש תחושות שונות בתקופה שלאחר מכן, במיוחד בגלל העובדה שהילד הלך להוריו ולא נשאר אצלה, אך עדיין ההורמונים קיימים והרגשות חזקים במיוחד, אז חשוב מאוד שהיא תיקח לעצמה תקופת התאוששות ארוכה ותדאג שבני משפחה וחברים ילוו אותה במהלכה.

לסיכום, להיות אם פונדקאית זהו תהליך מורכב הדורש כוחות נפשיים רבים גם מההורים המיועדים ובעיקר מהאם הנושאת את העובר ברחמה, היא עומדת לעבור תקופה קשה אך עם זאת מדהימה ומלמדת וההכנה לכך מאוד חשובה, אבל למרות כל הכאבים והרגשות המשונים בסופו של דבר היא יודעת שהיא עושה מעשה טוב, אז מומלץ לקחת נשימה עמוקה ולהתכונן לתקופה המאתגרת הזאת שתשנה את החיים גם שלה וגם של ההורים המאושרים!