להיות בהיריון זה תמיד מאורע מרגש. להיות בהיריון כשאת אם פונדקאית, זה מרגש לפעמים עוד יותר, ובוודאי שבאופן אחר. כשאת נושאת את העובר עבור זוג שלא יכול להביא ילדים לעולם, את מבצעת עבורם שליחות חשובה ביותר, שכמעט אי אפשר לתאר במילים. עם כל ההתרגשות והשמחה, משתלבים גם רגשות אחרים של חששות ודאגה, וזה הכי טבעי שרק יכול להיות. אנחנו ב”חיים חדשים” נמצאים כאן בשבילך, כדי ללוות אותך בדרך היפה והטובה הזאת, מתחילתה ועד סופה.

כצעד ראשון, קבלי מאיתנו מספר טיפים שיסייעו לך לעבור את ההיריון בצורה הרבה יותר נעימה ומחויכת:

 

  • לנשום – להיות אם פונדקאית זו מצווה גדולה, שיש בה הרבה מאוד אושר, אבל גם לא מעט קושי. לדעת ולהרגיש שאת בהיריון, אבל גם לדעת שאת הילד שנובט ברחמך תצטרכי למסור מיד אחרי הלידה להוריו זה לא דבר פשוט וזאת למרות שהתינוק אינו שלך.. לכן, כדאי להזכיר את זה לעצמך במשך כל ההיריון, וברגעים המרגשים ביותר כמו הפעם הראשונה שאת רואה את העובר באולטרסאונד או הרגע בו התינוק בועט לך בבטן, את צטיפים לאם פונדקאיתריכה להזכיר את זה לעצמך, לנשום ולחייך, כי את עושה מעשה מדהים עבור אחרים, והתינוק שנולד שייך ביולוגית להוריו עבורם גידלת אותו ברחמך 9 חודשים.

 

  • לשתף את ההורים – השיתוף של הזוג המיועד בכל הרגעים המרגשים יגרום להם להיות מרגשים כפליים (ואפילו פי שלושה J). השמחה והאושר שיהיו על פניהם כשהם יהיו איתך בבדיקות האולטרסאונד וכשישימו את ידיהם על הבטן כדי להרגיש אותו בועט, יעזרו לך להפנים עד כמה טוב המעשה שאת עושה, ולעבור את כברת הדרך שנותרה לך עם הרגשה נפלאה.

 

  • לשמור על עצמך – כל אישה בהיריון צריכה לשמור על עצמה, אבל כשאת אם פונדקאית יש לכך חשיבות גבוהה עוד יותר. אחרי הכול, מדובר בתינוק של זוג הורים ולא שלך ועלייך מוטלת האחריות לעשות כל מה שתלוי בך, כדי שהוא ייוולד בריא ובזמן. לכן, השתדלי להימנע מצריכה מוגזמת של קפאין, אלכוהול וטבק, נסי שלא לעשות פעילויות פיזיות מאומצות מדיי והשתדלי לצרוך תזונה בריאה המכילה הרבה סידן, ברזל וחלבונים. כל אלה יסייעו להתפתחותו התקינה והבריאה של העובר שברחמך ויאפשרו לך לעבור היריון בריא ומאוזן.

 

  • לדבר –. אם את מרגישה שקשה לך, אל תהססי לשתף אותנו כי אנחנו כאן , על מנת לסייע לך להתמודד עם התחושות, לעבד אותן ולהמשיך במסע המופלא שאת עושה.

 

חיים חדשים – איתך ובשבילך

הצוות המקצועי שלנו מלווה כל אם פונדקאית לאורך כל שלבי התהליך, החל מרגע המפגש איתנו, בהכנת התיק והמסמכים לוועדה של משרד הבריאות, בפגישה עם הזוג המיועד, דרך הלידה ומעמד מסירת התינוק להוריו וגם הרבה אחר כך.

אם את מרגישה שאת רוצה לשתף, תמיד נהיה כאן בשבילך, נטה אוזן קשבת ונלווה אותך במסע הנפלא שאת עושה.