"אבל מה זה נותן לך?" שואלים לא מעט אנשים אימהות פונדקאיות שעברו את התהליך של הריון ולידה, עבור זוגות שלא יכלו להיכנס להריון. הליך פונדקאות בישראל ובכל העולם הוא לא הליך פשוט, הוא גובה מחיר רגשי ולעיתים גם פיזי. הוא עוצר לעיתים את החיים ומחייב את אותה אם פונדקאית לשנות כיוון, בהתאם לחודשי ההריון ההולך ומתפתח ולכל מה שסובב אותם.

כיצד מבשילה ההחלטה להפוך לפונדקאית? לצד הממד הכלכלי, מהם הדברים שאפשר להרוויח במרכאות מהתהליך המיוחד הזה?

לעבור תהליך עם עצמך

עבור לא מעט אימהות פונדקאיות, הרצון לעשות את הצעד ולהציע שיתוף פעולה עם ארגונים או ישירות עם בני הזוג נעשה מתוך התפתחות אישית. זהו הרצון לעבור תהליך של נתינה, של הענקת משהו כל כך חשוב למישהו אחר, ולקבל בחזרה תובנות על החיים, רעיונות להתפתחות אישית, שינוי משמעותי בחיים מבחינה רגשית.

התהליך מפגיש אימהות פונדקאיות עם הרבה שאלות, עם תובנות על החיים שלה ועל ההתפתחות האישית שלה, עם הקהילה שמסביב ועם אנשים חדשים שנכנסים פתאום לחייה ומשנים אותם. כל הדברים האלו נכללים בתוך התפתחות אישית מיוחדת במינה.

לתת לאחרים

עבור לא מעט נשים שבוחרות להיות חלק מהליך פונדקאות בישראל או בכל ארץ אחרת בעולם, הרצון להתמסר להליך פונדקאות שיכול להיות שואב וקשה נובע פשוט מהצורך להעניק לאחרים. הסיפורים על זוגות שמנסים במשך שנים להיכנס להריון ואינם מצליחים ושהפונדקאות היא הפתרון האחרון עבורם רבים והולכים וגדלים עם הזמן.

נשים רבות מחליטות להפוך לפונדקאיות מתוך תחושת שליחות. מתוך הרצון הטבעי לתת מעצמך לאחרים. זהו מקום של נתינה שאין כמוהו כנראה, היכולת להעניק למישהו אחר הזדמנות להרחיב את המשפחה ולהגדיל אותה. זה סיפוק שקשה לקבל בכל מקום אחר.

מתוך סיפור חיים אישי

אישה שמחליטה לשמש אם פונדקאית יכולה להיות אימא לילדים משלה. לפעמים סיפור החיים האישי, האימהות שהיא אימצה לעצמה בטבעיות, ההיסטוריה המשפחתית שלה – כל אלו משפיעים על ההחלטה לשמש פונדקאית.

נשים פונדקאיות בישראל ובמקומות אחרים מגיעות לא פעם מבתים שבהם היה קושי בנושא של הריונות. למשל בית שבו הן היו הילדות היחידות, או בית שבו אמא התמודדה עם קשיים בכניסה בהריון. גם כאן, מתוך ההכרות עם הנושא והסיפור האישי, נולדת רגישות שבסופו של דבר מביאה להחלטה בשלה להפוך לאם פונדקאית.

הליך פונדקאות הוא ארוך, מפותל ולעיתים קשה מבחינה רגשית ונפשית. ההריון יכול להיות קל ונעים ויכול להיות מורגש ומסובך יותר. כל אם פונדקאית שמחליטה להיכנס להריון ולהעניק הורות לזוג שמתקשה בכך, צריכה להיות בעלת חוזק נפשי, רגישות והבנה של התהליך.

תהליך ההבשלה עד ההחלטה להפוך לאם פונדקאית ולעשות את הצעד יכול להימשך זמן רב, אפילו שנים, אבל בסופו – במידה והכל מתנהל כראוי – באים לידי ביטוי כל הערכים החשובים האלו של נתינה, התפתחות ותחושת שליחות.

שוקלת להיות אם פונדקאית? צרי קשר ונשמח לתת לך את כל המידע. פגישת ייעוץ חינם וללא מחויבות!

שם: טלפון: גיל (22-38): מספר לידות (1-4): אנא הזיני את קוד האימות :
captcha