ההחלטה להפוך לאם פונדקאית היא לא פשוטה בכלל. לצד התהליך המקדים להריון והכניסה להריון, כמו גם החודשים הארוכים עד הלידה, הרגעים האלו של פרידה מתינוק שגדל בבטנך במשך 40 שבועות אינם פשוטים ויכולים להיות כואבים וקשים.

הליך פונדקאות אינו פשוט מהבחינה הרגשית, גם למי שהפכה לאם פונדקאית יותר מפעם אחת. זהו תהליך אנושי מאד, רגיש מאד ובעיקר מורכב מבחינה רגשית. איך מתמודדות אמהות פונדקאיות עם היום שאחרי?  פונדקאות בישראל היא פתרון נפלא לזוגות שלא יכולים להביא ילדים משלהם בדרכים קונבנציונליות, וחשוב להכיר את כל האספקטים של התהליך.

פונדקאות בישראל

דרושה הכנה מראש

כל אם פונדקאית עשויה לחוות את הרגעים האלו בדרך שונה מחברתה. יש אימהות פונדקאיות שהרגע הזה שבו נמסר התינוק להוריו ממלא אותן בתחושת שליחות אמיתית, בסיפוק עצום ובאושר.

יש כאלו שזקוקות לזמן להתאושש מהפרידה הזו, שהיא בכל קנה מידה פרידה. במשך חודשים ארוכים התינוק גדל וצמח בתוך גופה של אם פונדקאית שכעת למעשה נפרדת ממנו ומסיימת את תפקידה בחייו.

כדי להבין את המהות של התהליך הזה, את המורכבות שלו ואת מכלול הרגשות שיכולים להופיע בזמן הפרידה הזו, לאחר הלידה, דרושה הכנה מראש. ארגונים בישראל ובחו"ל שמלווים זוגות ואימהות פונדקאיות דואגים לליווי פסיכולוגי ואישי של האם הפונדקאית, כדי לעזור לה להתמודד עם השלב הקשה הזה.

מסגרת תומכת ואוהבת אחרי הלידה

כל אמא טרייה זקוקה למסגרת תומכת ואוהבת. אישה שבוחרת לעבור הליך פונדקאות זקוקה לא פחות מאמא טרייה לאותה המסגרת בדיוק. זהו שלב התאוששות – פיזי ונפשי אך במקרה הזה התחושות יכולות להיות קשות מאד ונוצר ריק גדול.

במקום הזה נכנסת לפעולה המשפחה שמסביב, שצריכה לתמוך ולחבק. בנוסף, מסגרת של חברים, אנשי מקצוע מייעצים ותחושה כללית שיש למי לפנות יכולים לעזור לאותה אם פונדקאית בדרך להחלמה ולהמשך תקין של חייה.

ליווי מקצועי במשך תקופה

בין אם מדובר בחודשי ההריון ובמהלך הליך פונדקאות או בתקופה שמגיעה אחריו, חשוב להיעזר באיש מקצוע. פסיכולוגית, עובדת סוציאלית או כל אדם אחר שיכול ללוות את התקופה הזו בעין מקצועית.

אנשי מקצוע יכולים להצביע על מצב רגשי בעייתי, לעזור לאם הפונדקאית להשתחרר מהרגעים הקשים, במידה ויש כאלו, ולדרבן אותה להמשיך הלאה לשלב הבא בחייה.

תוכנית פעולה לשלב הבא

כדי שלא יווצר ריק לאחר הליך פונדקאות ולידה, כדאי לחשוב על המשך החיים. לתכנן טיול מפנק, להירשם ללימודים או להמשיך בשגרה שנקטעה בתקופת סוף ההריון. החזרה לשגרה לאחר ההתאוששות עוזרת להתמודד עם סוגיית הפרידה מהתינוק ולהמשיך הלאה.

הליך פונדקאות הוא לא תמיד הליך שנגמר ברגשות קשים מצד האם הפונדקאית. הכנה נכונה של הגורמים המלווים, חיבור נכון לזוג ההורים, ליווי לאורך ההריון ולאחריו – כל אלו יכולים להפוך את חוויית הפונדקאות למשמחת ונעימה.

נשים פונדקאיות בכל רחבי העולם מרגישות תחושת שליחות אמיתית כשהן יודעות שהילד או הילדה שזה עתה הביאו לעולם מתחיל את חייו בידיהם של זוג אנשים שחלמו ורצו להיות הורים. לעיתים במשך שנים.

מעוניינת לקבל מידע אודות הליך פונדקאות בישראל? צרי קשר כבר היום!

שם: טלפון: גיל (22-38): מספר לידות (1-4): אנא הזיני את קוד האימות :
captcha