מרכז “חיים חדשים פונדקאות תמר וסיגל” מלווה מזה שנים עשרות הליכי פונדקאות בישראל, בפיקוח משרד הבריאות, באופן חוקי ומסודר. אם את שוקלת להיות אם פונדקאית, נשמח לספק לך את כל המידע הדרוש וללוות אותך בתהליך.

 איך זה עובד?

 זוגות שאינם יכולים להביא ילדים לעולם ורוצים לפנות אל הליך הפונדקאות על מנת לממש את רצונם להיות הורים, פונים אל ועדה ייעודית במשרד הבריאות, ומבקשים אישור ראשוני עקרוני להתחיל בהליך. אם חברי הוועדה נוכחים, כי לא ניתן להשיג הריון באופן טבעי או באמצעות טיפולי פוריות,  או, לחלופין, שההיריון עלול לסכן את חיי האם או העובר – מעניקה הוועדה להורים אישור להתחיל בהליך פונדקאות.

החוויה מצד ההורים

עבור ההורים הליך הפונדקאות הוא חשוב ועוצמתי, שכן מדובר בדרך היחידה שלהם לממש את רצונם להיות הורים. מכיוון שבמקרה של פונדקאות מישהי אחרת נושאת עבורם את ההיריון, הרי שחשוב להם לעבור את ההליך עם אישה אחראית, רצינית, שקולה, נעימה ומתאימה למשימה.

החוויה מבחינת האם הפונדקאית

חווית הפונדקאות היא הזדמנות של אישה אחת להעניק לזוג את המתנה הגדולה מכולן – ילד. עצם הנתינה היא חוויה מרגשת ומעצימה ביותר עבור הפונדקאית. בתמורה לה מקבלת האם הפונדקאית תמורה כספית גבוהה מאוד, אשר יכולה לסייע לה ולמשפחתה לחיות חיים נוחים יותר ולהגשים חלומות.

מי יכולה להיות אם פונדקאית?

הקריטריונים העיקריים להתאמה להליך פונדקאות הם:

  •  גיל – 22 עד 38.
  • מספר לידות – אחת עד שלוש לידות (לידת תאומים נחשבת לידה אחת).
  • מצב משפחתי – מבחינת מצב משפחתי כל אחת יכולה להיות אם פונדקאית, בין אם היא נשואה, גרושה, רווקה או אלמנה.
  • מצב בריאותי – אישה המעוניינת להיות אם פונדקאית חייבת להיות בריאה לגמרי ולהסכים לעבור בדיקות דם ובדיקות נוספות על מנת לאשר שמצב בריאותה אכן תקין.

התמורה הכספית לאם הפונדקאית

בתמורה להליך פונדקאות ישלמו ההורים המיועדים לפונדקאית סכום בסיסי של 165,000 ₪, עליו יתווספו תשלומים בגין ביגוד, נסיעות ועזרה בבית (בייביסיטר וניקיון) בסך 6,000 ש”ח), ליווי פסיכולוגי (9,000 ש”ח) וייעוץ משפטי (4700 ש”ח). תשלומים נוספים ישולמו לפונדקאית במקרים מיוחדים, לרבות לידת תאומים (20,000 ש”ח), ניתוח קיסרי (5,000 ש”ח) ועוד.

בנוסף לתשלומים אלה הפונדקאית זכאית לקבל מענק לידה ודמי לידה מהמוסד לביטוח לאומי ממש כמו כל אישה יולדת אחרת (תשלום בגין דמי לידה ומענק לידה משולם על ידי המדינה לפונדקאית ולאם המיועדת).

ההסדרים הכספיים

התמורה הכספית אשר מיועדת לפונדקאית נסגרת בחשבון נאמנות והתשלום מועבר אל הפונדקאית בשלבים, ככל שמתקדם ההיריון. חשבון הנאמנות מנוהל  על ידי נאמן עבור הפונדקאית בהתאם לחוזה עליו חתמו הפונדקאית וההורים המיועדים.

דרושה אם פונדקאית למרכז חיים חדשים

למרכז חיים חדשים דרושות אמהות פונדקאיות ייעודיות, לטובת החיבור המופלא הזה בין אם פונדקאית ובין זוג שרוצה ילד.

 

מרכז “חיים חדשים” מלווה את האם הפונדקאית ואת ההורים המיועדים בכל השלבים – מהכנת תיק הפונדקאות לוועדה, היכרות בין הצדדים, חתימה על הסכם הפונדקאות בפני הוועדה, תהליכי הפריון וההיריון, ועד לאחר הלידה.

 

כל זוג וכל פונדקאית מקבלים מתמר וסיגל את הליווי המתאים להם. לתמר וסיגל צוות מקצאם פונדקאיתועי ומיומן הנותן לצדדים את השירותים הנדרשים בתהליך לרבות ייעוץ משפטי לשני הצדדים וייעוץ בנושא הביטוח.

 

נשמח לשוחח עם נשים השוקלות את הנושא ורוצות לשמוע פרטים נוספים על ההליך כמו גם לבדוק את התאמתן לקריטריונים שנקבעו על ידי משרד הבריאות.

 

 

אם את שוקלת להיות אם פונדקאית ולעשות טוב לאחרים ולעצמך – צרי עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותך וללוות אותך לאורך כל הדרך.