היערכות ללידה

פניתם להליך פונדקאות בישראל, מצאתם את האם הפונדקאית המושלמת והיא נכנסה להיריון ונושאת למענכם את הילד שלכם? השמחה וההתרגשות בוודאי מלוות אתכן לכל מקום, לצד החשש המובן מ”מה יהיה” ו”איך יעבור התהליך”. בתוך כל ההתרגשות הזאת, כשרואים שההיריון מתקדם, והלידה המיוחלת נראית באופק, חשוב מאוד לתת את הדעת על היערכות נכונה שלכם לקראת הלידה. אחרי הכול – הפונדקאית היא זו שנושאת את ההיריון, שעוברת את כל הבדיקות ושבסופו של דבר גם צפויה לעבור את תהליך הלידה, וחשוב מאוד לתת לה את היחס המתאים, לוודא שהתשלומים מועברים אליה בזמן ולהראות לה שאתם מעריכים את מה שהיא עושה למענכם שאחרי הכול הוא ממש לא מובן מאליו.

אז איך נערכים ללידת פונדקאות ומה חשוב לעשות לפני הלידה?

הנה מספר דברים שכדאי שתרשמו לעצמכם, כדי לעשות את הדבר הנכון בזמן הנכון, למען הליך פונדקאות רגוע ותקין – לטובת הפונדקאית, התינוק ולמענכם:

  • לפנק, לפנק, לפנק – לאורך כל ההיריון חשוב מאוד לפנק את האם הפונדקאית, להראות לה שאתם מעריכים את מה שהיא עושה למענכם. זה יכול להיות בדרך של הזמנה לקפה או לארוחת בוקר לפני או אחרי ביקור משותף אצל הרופא, זה יכול להיות איסוף מתחנת הרכבת או מתחנת האוטובוס אם היא מגיעה למפגש אתכם בתחבורה הציבורית, וזה יכול להיות בכל דרך אחרת שתגרום לה להרגיש הרבה יותר טוב ונעים בתוך התהליך. בל נשכח כי מדובר באישה במצב רגיש (הורמונאלית) ככל אישה בהריון ולעיתים אף יותר לנוכח מורכבות הסיטואציה.

 

  • להקפיד לשלם במועד – הפונדקאית עושה עבורכם מעשה אצילי. זה מאוד לא פשוט לאישה לשאת היריון במשך תשעה חודשים. לכן, את התמורה שמגיעה לה – התשלומים שהיא צריכה לקבל, יש להקפיד לשלם במועד, בדיוק על פי השלבים שאתם חתומים עליהם בחוזה.

 

  • לפנות לפקידת הסעד – כשהאם הפונדקאית מגיעה לשבוע 20 יש לפנות לפקידת הסעד על מנת למלא טפסים שיאפשרו הכנת תזכיר לפני הלידה. באותו שלב יש לפגוש את העובדת הסוציאלית של בית החולים בו מתוכננת להיות הלידה, על מנת לקבל ממנה הנחיות ותובנות לגבי התהליך המיוחד שאתם עוברים.

 

  • לקנות מתנות – לידה הוא תהליך לא קל. זה כואב, ההורמונים משתוללים והתגובות הרגשיות יכולות להיות מאוד סוערות. לכן, חשוב מאוד לבקר את היולדת גם אחרי שהתינוק נמסר לכם, לוודא שהיא חשה בטוב ולהעניק לה מתנה לאות תודה על כל מה שהיא עברה למענכם. אלה לא צריכות להיות מתנות יקרות, אבל חשוב מאוד שהן תהיינה מתנות אישיות שמראות שאתם חושבים עליה, כמו תכשיט, ערכת טיפוח, חופשה ועוד.

 

  • לשאול אם הכול בסדר – לאחר הלידה הרימו טלפון לאם הפונדקאית שלכם; ודאו שהיא חזרה הביתה בשלום, שהיא מרגישה טוב ושכל התשלומים הועברו אליה מחשבון הנאמנות ומהמוסד לביטוח לאומי. אתם לא חייבים לשמור איתה על קשר – הכול תלוי באופן בו שהקשר ביניכם זורם, אבל אחרי כל הדרך המיוחדת שעברתם יחד – מן הראוי יהיה להתעניין.

 

  • להכין את הבית שלכם לתינוק – כמובן שבתוך כל התהליך הזה חשוב גם להתכונן להגעתו של התינוק שלכם הביתה. רכשו את כל מה שתינוק קטן צריך ככל זוג אחר, ואנחנו בטוחים שהחדר שלו יהיה המקסים ביותר.

 

לקבלת מידע נוסף אודות הכנות לפני לידה פונדקאית אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.