פונדקאות היא הליך מורכב, שבמידה והוא מנוהל בצורה הנכונה והרגישה ביותר, מוביל בסופו של דבר להגשמת חלום עבור זוגות רבים. זהו למעשה ההליך היחידי שמאפשר לזוגות מסוימים להרות וללדת תינוק שהוא לגמרי שלהם. בישראל, מעוגנת הפונדקאות בחוק ההסכמים לנשיאת עוברים שנחקק בשנת 1996.

זוגות רבים מעדיפים לבחור בהליך פונדקאות בחו”ל, אך בשנים האחרונות התגלו לא מעט סיכונים ובעיות בירוקרטיות בתהליך זה ולכן מומלץ היום לעבור את התהליך כאן בישראל. החוק בישראל מאפשר לזוגות הטרוסקסואלים בגיל הפריון לעבור את התהליך בארץ.

זוגות חד מיניים עדיין נאלצים היום לפנות להליך פונדקאות בחו”ל, אך בשנים האחרונות יש מאבק אמיתי לשינוי החוק ולפתיחת האפשרות גם לזוגות אלו.

אם פונדקאית מחיר

מדוע כדאי לבחור בפונדקאות בישראל?

  • הליך מבוקר על ידי משרד הבריאות – פונדקאות בישראל מעוגנת כאמור בחוק וזוכה לליווי ולפיקוח של משרד הבריאות. הפיקוח נעשה בצורה יסודית וקפדנית, תוך המלצה על שימוש בגורם מלווה שייעץ ויעזור בכל התהליך – מהשלב המשפטי ועד למציאת הפונדקאית ולעריכת ההסכם.
  • אפשרות לאתר פונדקאית ישראלית – כאן בישראל: אחד היתרונות של פונדקאות בישראל הוא העובדה שהאישה הנושאת את העובר חיה ונמצאת כאן. זוג שמחפש פונדקאית בחו”ל חושף את עצמו להרבה מאד שאלות פתוחות ולחוויה שכוללת חודשים ארוכים של חוסר ידע, כאשר ההריון עובר שם והזוג נמצא כאן בישראל.
  • תמיכה של מרכז מקצועי – דובר עברית ומוכר – מרכז חיים חדשים מלווה תהליכי פונדקאות בישראל. זהו יתרון מהותי עבור זוג שמחפש פונדקאית ואינו יודע מאיפה להתחיל. במרכז אנחנו מייעצים, מלווים ומתווכים בין כל הגורמים על מנת להגיע לתוצאה הסופית הטובה ביותר עבור בני הזוג – תינוק חדש שמצטרף למשפחה.
  • פחות בירוקרטיה – רישום התינוק שמגיע מחו”ל הוא לא תהליך פשוט. כולנו שומעים על מקרים בהם משפחות מעוכבות במדינה בה נולד התינוק בתהליך פונדקאות בחו”ל, כי לא ניתן לרשום את התינוק במשרד הפנים. כאשר בוחרים פונדקאות בישראל, לא עוברים את התהליך הקשה הזה, שטומן בחובו לא מעט כאב ועוגמת נפש.
  • ליווי של ההריון – זוגות רבים שבוחרים פונדקאות בישראל, נהנים לקחת חלק פעיל במעקב ההריון ולקראת הלידה. בעוד שפונדקאית שמתגוררת בחו”ל מתמודדת עם הבדיקות, הסקירות והתהליכים השונים לבדה, בעוד שבני הזוג נמצאים בישראל, פונדקאות בישראל מאפשרת לבני הזוג לחוות את התהליך יחד עם האם הפונדקאית. במהלך השנים ראינו כיצד נוצרים קשרים מדהימים במהלך התהליך ואלו הופכים בסופו של דבר את כל הדרך לקלה יותר.

כיצד מתבצע התהליך בישראל?

פונדקאות בישראל כוללת כמה שלבים המוגדרים בחוק. ראשית מומלץ לפנות לגוף אחראי המתמצא בנושא שיוכל ללוות את בני הזוג בכל התהליך. הארגון מסייע בכל השלבים – ממציאת האם הפונדקאית דרך השלב המשפטי בו מנוסח הסכם בין הצדדים, דרך ליווי ההריון ועד ללידה ולרישום התינוק.

אנחנו ממליצים בחום לבחור בתהליך מקומי ולהנות מכל היתרונות הללו ומדרך קלה יותר.