עבור רבים בישראל ובכל רחבי העולם פונדקאות היא הדרך היחידה להפוך להורים. לרוב מדובר בהבנה שמגיעה אחרי תהליך ארוך של טיפולי פוריות, ניסיונות כניסה להריון והרבה קשיים פיזיים ונפשיים שמלווים את התהליכים האלו.

תהליך הפונדקאות עצמו אינו פשוט. זהו תהליך מורכב, שמחייב התייחסות לכמה גורמים – להורים, לאם הפונדקאית, לתינוק ולממסד שמסביב. חוק הפונדקאות  נחקק בשנת 1996 ומעגן את התנאים, הזכויות וההתחייבויות מכל אחד מהצדדים.

הליכי פונדקאות בישראל מבוקרים בצורה מחמירה על ידי משרד הבריאות ולכן חשוב להיעזר בארגון או גוף מקצועי בעל ניסיון רב, מקצועי ואמין.

 

 הליך פונדקאות על פי החוק – בארץ או בחו”ל?

חוק הפונדקאות אשר נחקק בשנת 1996 איפשר לזוגות הטרוסקסואליים בגיל הפריון לעבור הליך פונדקאות כאן בישראל, כל עוד זרעו של האב המיועד תקין. חוק הפונדקאות תוקן בשנת 2018 ובמסגרת התיקון הותר גם לנשים יחידניות שלהן ביציות לעבור הליכי פונדקאות בישראל.

יתרונות הליכי פונדקאות בישראל רבים. משרד הבריאות מקפיד על התאמת האם הנושאת להליך, ורק נשים הנמצאות מתאימות בכל ההיבטים הרלונטיים להליך יאושרו על-ידי משרד הבריאות. שירותי הרפואה בארץ הם מהטובים בעולם ולדבר יש משמעות בשלב הפיריון, במעקב ההריון, בעת הלידה ובטיפול בילד לאחר הלידה.הקירבה הגאוגרפית מאפשרת מעורבות רבה של ההורים המיועדים לאורך כל ההליך ובלידה. לאחר הלידה ההליכים הבירוקרטיים פשוטים ומהירים. ההורים המיועדים מקבלים את ילדם מיד לאחר הלידה והם שבים עימו לביתם תוך ימים ספורים, מבלי שנדרשת הוכחה של קשר גנטי, שהייה בחו”ל, איזרוח הילד או גיורו.

 

גברים  יחידניים או חד-מיניים המעוניינים להיות הורים באמצעות פונדקאית, ייאלצו לעבור את ההליך בחו”ל. ההליך מסובך ויקר יותר ולפיכך רצוי להיעזר בגוף מקצועי שמעניק את התמיכה ופועל לעגן את כל הצעדים לפי החוק.

 

מעוניינים לקבל מידע אודות אפשרויות הפונדקאות בישראל? צרו קשר לפגישה חינם וללא כל התחייבות!

שם: טלפון: אנא הזינו את קוד האימות :
captcha