החלום להביא ילד לעולם מגיע באופן טבעי אצל רוב הזוגות. אנחנו מתאהבים, מחליטים שאנחנו רוצים לחיות את חיינו יחד ולאחר חתונה או החלטה נחושה, אנחנו מגיעים לשלב הבא – הרחבת המשפחה. זוגות רבים נכנסים להריון טבעי ומביאים לעולם ילד או ילדה, אחרים מתמודדים לעיתים במשך שנים עם בעיות פוריות. הליך פונדקאות בישראל, שהוא הליך מסודר המעוגן בחוק, מאפשר לזוגות אלו להגשים את החלום ולהביא ילד לעולם.

אחת השאלות הברורות שאנחנו שומעים כאשר אנחנו פוגשים זוגות שבודקים את הנושא היא מאיפה מתחילים. שאלות נוספות הן איך עושים את הצעד להתחיל הליך פונדקאות בישראל? איך מוצאים את האישה הנכונה? איך נוצר השידוך? על השאלות האלו ננסה לענות במאמר זה.

ההמלצה שלנו – לא לעשות את זה לבד

“דרושה פונדקאית”, זוהי אחת המודעות שראינו לא מכבר בפייסבוק ובמקומות אחרים. הפונים היו בני זוג שבאמת חיפשו מישהי שתגשים עבורם את החלום הבסיסי לילד. הם התמודדו עם שאלות כמו כמה עולה אם פונדקאית, איך מוצאים אותה ומה עושים בדרך לשם, הם חיפשו מידע אבל המידע היה מבלבל.

ההמלצה שלנו היא לא לפרסם את המודעה הזו ולהתמודד עם ההשלכות לגמרי בעצמכם. הליך פונדקאות בישראל הוא תהליך לא קצר, לא פשוט ובעיקר – עמוס בשאלות וצעדים משמעותיים. כדי להבטיח שהוא יהיה מוצלח כדאי לפנות לארגון שיש לו את התשובות. גוף שבאמצעות ניסיון מקצועי, חיבור לתהליך והכרות נרחבת עם הנושא יכול לעזור לכם לעבור שלב אחר שלב.

כמה עולה אם פונדקאית בישראל?

איך אנחנו מוצאים פונדקאית?

פנייה לארגון המתמחה בליווי הורים בדרך להליך פונדקאות בישראל היא כאמור הרעיון הטוב ביותר. אנחנו, חיים חדשים, נמצאים בקשרים חמים וקבועים עם אימהות פונדקאיות, ודואגים לבדוק מי הנשים שעומדות מאחורי הטייטל. האם הן בריאות? האם הן מבינות את ההשלכות הנפשיות והפיזיות של התהליך? האם הן מבינות שמדובר בחוזה חתום, משפטי וברור?

כל השאלות האלו הן שאלות שאנחנו מתמודדים איתן לפני שאנחנו יוצרים את השידוך בין אם פונדקאית ובין הורים לעתיד. אנחנו מקיימים שיחות, בודקים מה חשוב לכל צד, מבהירים את השאלות הלא ברורות ונותנים את כל המידע. מהשאלות המשפטיות ועד השאלה הפשוטה של כמה עולה פונדקאית בישראל.

לאחר המפגש שלנו עם בני הזוג אנחנו משדכים להם את הפונדקאית, אנחנו דואגים למצוא את החיבורים שיובילו למערכת יחסים הנכונה לתהליך. השאיפה היא לייצר מערכת יחסים שבה ההורים הצפויים יכולים להיות חלק מתהליך ההריון וללוות את האם הפונדקאית, לקבל ממנה את העדכונים והתשובות ולהרגיש חלק מתהליך ההריון.

בחירת הפונדקאית היא חלק קריטי מאד בתהליך. לכן, אנחנו ממליצים לא לעבור אותו לבד, אלא לפנות לארגון שמבין את הרגישויות ואת הדברים שחשוב לבדוק לפני.

תהליך מחושב של בחירת פונדקאית, יאפשר לכם להגיע לסיום המסע עם תינוק בריא, שמח ומאושר בידיים ועם שקט נפשי.