לפני כל לידה, על בני הזוג, כלומר ההורים המיועדים, להתכונן לקראת הגעתו של הילד. אם מבחינה רגשית, אם מבחינה כלכלית, אם מבחינת קניות ועוד שלל הכנות שיעזרו להם לגלוש לתפקיד ההורות באופן קל וחלק. כמובן שבהליך פונדקאות יש אלמנטים שונים מציפייה לילד כתוצאה מהריון רגילשל בת הזוג, אבל יש בכך גם יתרונות, במיוחד בשלב ההכנות לקראת הלידה.

לאימא המיועדת קל יותר להיות שותפה בהכנות

בעוד שאישה הנמצאת בשלבי ההיריון המתקדמים יכולה להיתקל בקשיים, כמו למשל שמירת הריון, או סתם עייפות ומותשות כללית, הרי שאישה אשר מצפה לילד בהליך פונדקאות, פנויה יותר מבחינה פיזית ורגשית, לטפל בשלב ההכנות. מה זה אומר? שכנראה שלאישה שמצפה לילד בהליך פונדקאות תהיה יותר סבלנות וכוח להתרוצץ בין חנויות תינוקות ולרכוש מוצרים לקראת הלידה, למשל.

הכנה כלכלית

ילד עולה כסף. לא חלילה באופן ישיר, אבל הבאת ילד לעולם הינה הליך הכרוך בעלויות רבות, ואם אתם נמצאים בהליך פונדקאות, אתם בוודאי יודעים זאת. לכן, למרות ההוצאות המטורפות שהיו לכם עד עכשיו, כדאי גם לנסות כמה שיותר להצטמצם היכן שאתם יכולים ואולי אפילו לנסות להרוויח יותר כסף, על ידי הגדלת שעות העבודה, לקיחת עבודה נוספת או בדרכים אחרות שזמינות עבורכם. אם יש ביכולתכם, כדאי גם לפתוח חיסכון להוצאות הילד כבר בשלב מוקדם, אפילו בתחילת הדרך שלכם כזוג.

קראו על מחיר פונדקאות בישראל

הכנה של הבית

ילד הוא ייצור פגיע, ולמרות שבחודשים הראשונים יכולת התנועה העצמאית שלו מוגבלת, לפני שתשימו לב מהר מאוד תגיעו לשלב שבו יש לכם זאטוט שמשתולל בכל רחבי הבית. לכן, חשוב למגן את הבית לקראת הגעתו של הילד, שכן שכשהילד כבר יגיע, תהיו טרודים באינספור משימות אחרות ולכן עדיף לטפל בנושא המיגון טרם הגעתו של הילד הביתה. חדר מוכן ומיגון הבית לקראת הילד, גם יעזור לכם לקבל אותו ביותר ביטחון מבחינת תחושת המסוגלות שלכם לטפל בו ולשמור עליו.

הכנה נפשית ורגשית

בגלל שבת הזוג לא בהריון בפועל ולרוב גם האם הפונדקאית אינה מתגוררת עם הזוג המיועד, קשה להורים רבים בהליך הפונדקאות לעכל את רעיון ההיריון והגעתו של הילד – אגב, גם הורים ביולוגים מתקשים בעיכול הרעיון. לכן, ההכנות האחרות מסביב חשובות מאוד גם בשביל המוכנות הנפשית והרגשית שלכם לעצם הגעתו של הילד.

קניות קניות קניות

כחלק מההכנה ללידה, צריך לקנות המון דברים – לול, עגלה, מיטה, בקבוקים, מוצצים, שמיכות, חיתולים ועוד. כמובן שלא כדאי לקנות הכול אלא להכין רשימה של כל מה שאתם צריכים, להזמין מראש רהיטים או דברים גדולים שמצריכים הכנה מראש (כמו הלול או העגלה) ושאר הדברים, לקנות בכמות קטנה מאוד או להשאיר בחנות עד להגעתו של התינוק – למה? כי אחרי הלידה מכרים, חברים ומשפחה יבואו לבקר אתכם ויביאו לכם שלל פינוקים ומתנות לתינוק ולכם, כך שאתם לא רוצים שפתאום יהיו לכם 5 שמיכות לילד. תכנון מראש של הקניות הדחופות וההכרחיות, יחסוך לכם כסף רב שיכול לשמש לרווחת התינוק בדברים אחרים.

מתכוננים ללידת הפונדקאית