הליך פונדקאות בישראל הוא הליך ארוך טווח, שבסופו קרן אור בצורת תינוק חדש שמתווסף למשפחה. בדרך לשם, אנחנו צריכים להתייחס למגוון רחב של פרמטרים שמשפיעים על התהליך. בין היתר גם נושא המחיר. זוגות הפונים להליך פונדקאות בישראל, כמו גם מעבר לים, צריכים להתמודד עם הוצאות כספיות לא קטנות ולהיערך בהתאם אם ברצונם לזכות בתינוק משלהם.

לשירותי פונדקאות מחיר גבוה, אך מוצדק

כיצד נקבע מחיר פונדקאות בישראל ובכלל? אלו הוצאות צריך לקחת בחשבון לפני שמתחילים את התהליך? ניסינו לעשות סדר בבלגן. חשוב לנו לציין שכל הסכומים המצוינים בכתבה הם הערכה בלבד ויכולים להשתנות בהתאם לחוזה ולגופים המסייעים לכם, כמו גם לפי ההוצאות הרפואיות.פונדקאות מחיר

כדי להבין את המחיר – כדאי להבין את התהליך

על מנת להבין את ההוצאות הכרוכות בהליך פונדקאות בישראל, חשוב להבין מהו בעצם התהליך. מחיר פונדקאות בישראל יכול לנוע בין 220-300 אלף שקלים, בהתאם לארגון המסייע, למצב הבריאותי והרפואי, למהלך ההריון ולתהליכי הפוריות שעוברים ההורים על מנת לספק את הביצית להפרייה.

תהליך הפונדקאות והמחיר הזה כולל לרוב:

איתור הפונדקאית על ידי הארגון המטפל – במסגרת זו מנהל כל ארגון פונדקאות בישראל אבחונים רבים שבודקים את המצב הפסיכולוגי, הנפשי והבריאותי של מועמדות לפונדקאות לצד מבדקים ואבחונים להורים. בנוסף, נערכת התאמה בין הפונדקאית וההורים המיועדים, שכוללת פגישות, שיחות ועוד.

לאחר בחירת הפונדקאית, מתנהל תהליך בירוקרטי שמצריך לרוב ייעוץ משפטי, שגם הוא נכנס אל התקציב וחישוב העלויות. במסגרת זו נערך חוזה התקשרות בין הפונדקאית ובין ההורים ומוחלט מתי ואיך יועבר התשלום לפונדקאית.

בנוסף, כולל מחיר פונדקאות תקציב בסיסי עבור נסיעות לבדיקות רפואיות, בגדי הריון ופרטים אחרים, בהתאם להסכם שנקבע בין הצדדים. בנוסף, ישנו תשלום על ביטוח חיים לפונדקאית, שמירת הריון אובדן כושר עבודה וכדומה.

לאחר הסיכום בין ההורים והפונדקאית מוגש תיק הפונדקאות לוועדה מיוחדת. ניהול ההתמודדות מול הוועדה נעשה על ידי הארגון המטפל וכרוך בעלויות הנכנסות לתקציב זה.

במידה וההסכם בין ההורים והפונדקאית אושר, ניתן להמשיך לתהליך ההפרייה, שכרוך גם הוא בעלויות שונות – ביניהן הוצאות רפואיות. במידה וההסכם לא אושר, הארגון פועל לחיפוש אחר פונדקאית אחרת והתהליך מתחיל מחדש.

במהלך ההריון, ישנן כאמור הוצאות רפואיות, הוצאות על שמירת הריון או ליווי לבדיקות הרפואיות השונות והוצאות שוטפות נוספות שנלקחות בחשבון מתחילת הדרך.

פונדקאות מחיר ההליך בישראלהאם יש הוצאות נוספות בדרך?

התשובה היא כן. בתהליך רגיש ואינטימי כמו הליך פונדקאות אנחנו לא תמיד מצליחים לצפות מה ילד יום. רוב ההוצאות מגולמות בהסכם שנחתם בתחילת הדרך, אך ישנן הוצאות לא צפויות שנלקחות בחשבון. למשל – הריון תאומים שמצריך בדיקות נוספות או ניתוח קיסרי בגלל סיבה לא צפויה, ניתוח שכרוך גם בהוצאה כספית גדולה יותר.

למרות שמדובר בתהליך יקר מאד, עבור רוב הזוגות הליך פונדקאות בישראל או בכל מקום אחר, מביא איתו מתנה לא פחות יקרה בסוף הדרך – משפחה חדשה שנולדה בישראל.