להיות הורים לילד או שניים זה חלום של אנשים רבים. החלום להפוך להורים, לצערנו לא תמיד קורה במהירות ובקלות כפי שמצפים, כאשר לפעמים הציפייה להתבשר בבשורה משמחת, הופכת לאט-לאט לתחושות קשות המלוות באכזבה מתמשכת, שגורמת ללחץ, מה שיכול לגרום לעיכוב כניסה להיריון.

כאשר זוג אינו מצליח להיכנס להריון בדרך המוכרת, זה לא סוף הדרך. ישנן דרכים אחרות להיכנס להיריון ובכלל להפוך להורים. נכון, לא כל האלטרנטיבות זמינות או רלוונטיות לכולם, אבל אלו קיימות.

כמה עולה פונדקאות בישראל

לא מצליחים להיכנס להיריון – מה אפשר לעשות?

טיפולי פוריות

כיום, במידה ועולה הצורך בטיפולי פוריות, הרופאים ממליצים להתחיל לפני גיל 40 שבגדול מסמן את הנקודה שממנה רמת הפוריות פוחתת, כאשר האחוזים לכניסה להיריון באופן ספונטני וכן בהתערבות, הופכים לאחוזים נמוכים מאוד. את תהליך טיפולי הפוריות הזוגות מתחילים עם בדיקות מקדימות של מצב רפואי כללי וממשיכים בהליכים שונים בהתאם למצב הזוג, כמו תרומת זרע, הפריית ביציות וטיפול בתרופות. ההליך לא מבטיח הצלחה במאה אחוז ויש לקחת בחשבון שבהליך זה, חלק מההורים עלולים להימצא כעקרים ואלה יצטרכו לחשוב על אלטרנטיבות אחרות.

הליך אימוץ

למרות העובדה שהרבה הורים רוצים ילדים, לא כולם יקבלו אישור לאימוץ ילד. על מנת לקבל אישור לאימוץ הזוגות צריכים לעמוד בכמה תנאים: הם חייבים להיות נשואים לפחות שנתיים, עם הכנסה קבועה ומספקת והפרש הגילאים בינם לבין הילד חייב להיות בהתאם למוגדר על ידי משרד העבודה והרווחה. מלבד התנאים הנוקשים לאימוץ, הורים שכבר קיבלו אישור אימוץ צריכים להמתין לפחות 5 שנים לילד בריא.

במידה והם אינם רוצים להמתין הרבה שנים, הם יכולים לקבל ילד עם בעיות רפואיות, צרכים מיוחדים או ילד שהוריו עזבו אותו. לרוב, הורים שיגיעו להליך אימוץ יהיו הורים שכבר ניסו במשך שנים להיכנס להיריון באמצעות טיפולי פוריות. כל זוג הורים שרוצה לעבור את הליך האימוץ עובר בדיקות וראיונות, הכוללים אבחון של פסיכולוג מטעם משרד העבודה והרווחה שעולה כמה אלפי שקלים.

הליך פונדקאות

גם התנאים לקבלת אישור להליך פונדקאות הם מחמירים. התנאים הראשוניים המוגדרים בחוק פוסלים יותר ממחצית האוכלוסייה בישראל מסיבות שונות ומעבר לתנאים המחמירים, לפונדקאות מחיר גבוה יחסית לאלטרנטיבות האחרות, שכן יש לשלם לאישה אחרת עבור שירותיה – שהם בעצם לשאת את הילד של הזוג (חייב שההורים יהיו ההורים הביולוגיים של הילד) ברחמה וללדת עבורם את התינוק המיוחל.

 

אם אתם מעוניינים לקחת חלק בהליך פונדקאות, צרו קשר עם חיים חדשים וקבעו פגישה.