רעיון הפונדקאות בישראל הוא רעיון חדש יחסית, שמלווה אותנו בעיקר בעשור האחרון. יותר ויותר זוגות מגלים שלמצוא פונדקאית בישראל עדיף מאשר לצאת למסע אל מעבר לים בהגשמת החלום לילד. בעוד שהתועלת עבור הורים היא ברורה – וגלומה בתינוק הקטן שמצטרף למשפחה בסוף התהליך, רבים תוהים מהי התועלת עבור האם הפונדקאית.

אז למה להיות פונדקאית בישראל?  הנה כמה סיבות טובות

עזרה לזוגות חשוכי ילדים:

בראש ובראשונה, מי שמחליטה להפוך לאם פונדקאית בישראל או בכל מקום אחר בעולם נותנת מענה חשוב ומספק מאד לזוגות חשוכי ילדים.

רוב הזוגות שמגיעים לפונדקאות הם זוגות שעברו כבר טיפולי פוריות, הרבה אכזבות והרבה כאב. חלקם ניסו להיכנס להריון ואף הצליחו, אך ההריון לא צלח. אחרים קיבלו אחרי שנים של טיפולים את הבשורה שאין פתרון שמגיע מהחיבור הטבעי בינם ובין עצמם והגיע הזמן לפנות לפתרון חלופי.

מפה, שפונדקאות, לצד האלמנט הכלכלי, היא גם שליחות ועזרה אמיתית לזוגות חשוכי ילדים. היא מספקת להם תקווה.

אם פונדקאית

סיפוק אישי מחוויה בלתי נשכחת

אמהות פונדקאיות בישראל ובארצות אחרות נבחרות בקפידה, תוך בדיקה מקיפה שעוסקת לא מעט גם בחוסן הנפשי שלהן. המטרה היא שאותה פונדקאית תעבור את ההריון בשלום ויותר מכך, תגיע לרגע שבו היא נכנסת לחדר הלידה ויוצאת משם אל חדר ההתאוששות ללא תינוק – ואילו התינוק מועבר להוריו.

חוסן נפשי מתבטא גם ביכולת לקחת את הרגע הקשה הזה ולהבין עד כמה הוא מתמצת חוויה בלתי נשכחת. חוויה של לתת באמת, של להעניק למישהו אחר מעצמך. זהו רגע של סיפוק ענק עבור לא מעט פונדקאיות.

ולא נשכח גם את הפן הכלכלי

קשה לדבר על סיבות לבחירה במקצוע כמו פונדקאית בישראל בלי לדבר על הכסף שמקבלת פונדקאית עבור שירותיה. במסגרת החוזה עם ההורים המצפים, הפונדקאית מקבלת סכום כסף שיכול לשדרג באופן משמעותי את חייה ולהטיב איתם.

אין לזלזל בהקרבה הפיזית והנפשית של כל אמא פונדקאית בישראל או בכל מקום אחר. אבל לא פעם הרצון להטיב עם חייך, לשדרג אותם ולהעניק יותר אפשרויות לילדים הביולוגיים שלך, שנמצאים בבית, מנצח. ואין בכך דבר רע.

להיות חלק מהרפתקה חשובה – ביחד

לא פעם הקשרים שנרקמים בין הפונדקאית וההורים יוצרים הפתעות, קשר חזק, נוגע ללב, מיוחד במינו. בין כל זוג והאם הפונדקאית שאיתו הקשר הוא שונה, לפעמים קרוב ולפעמים רחוק. כשהוא קרוב, התהליך הופך יותר מיוחד, מעצים ומלא בקסם.

הבחירה להיות פונדקאית היא לא פשוטה, אבל הסיבות האלו בהחלט הופכות את הדילמה הלא פשוטה הזו לקלה יותר. בסופו של דבר, אם פונדקאית בישראל עושה טוב – לזוגות שפונים ומבקשים את עזרתה, לילדים שגדלים בבית חם ואוהב ולעצמה ולמשפחתה שלה.