פונדקאות היא הליך ארוך ומורכב, ומעורבים בו יותר מבני הזוג והילד. מטבע הדברים, יש מטען של רגשות לכל הצדדים וכן, למרות שהמחוקק קובע סייגים ככל האפשר כדי לאפשר פונדקאות נכונה ובריאה, עדיין עולות שאלות ותהיות מצד כל הצדדים לגבי מה מותר ומה אסור, וכיצד משפיעה הפונדקאות על יחסי בני הזוג והפונדקאית, ואם יש אנשים נוספים שמעורבים ביצירת המשפחה הזאת, מהו מעמדם ואיך מתייחסים לכל אחד.

זוהי שאלה שאנשים מנוסים ומומחים יכולים לנסות וקבוע לה כללים ולתת כלים, אבל בסופו של דבר הפתרון לה אינו צפוי, ועם המטענים הרגשיים כל אחד מתמודד בדרך שלו. הסייגים החוקיים הם רק מסגרת שמכילה את הרגשות ואת הדעות והמחשבות של כל צד.

עם זאת, החדשות הטובות הן שבכל זאת, מי שנכנס להליך כזה עובר תהליך הכנה מדוקדק וארוך והוא נבחר בקפידה, הן בני הזוג המתאימים לכך והן האם הפונדקאית. כלומר, הצוותים המקצועיים תמיד ינסו להעלות שאלות מהותיות מוקדם ככל האפשר כדי לנטרל מוקשים רגשיים. אבל בסופו של דבר, לא תהיה שאלה שלא יתייחסו אליה גם לפני תחילת התהליך וגם במהלכו.

אם פונדקאית

תקשורת בונה ושיתוף מלא לחיזוק הקשר

סוגיית מקומו של הזוג בהליך הפונדקאות ומקומה של אם פונדקאית במערכת היחסים שלהם עם התינוק תידון, תעלה, תשתנה ותתפתח ככל שההריון ילך ויתפתח. מכאן נובע שרגישות יחד עם קשב ופתיחות יבטיחו תקשורת בונה בין שלוש הצלעות. כך, גם יוכלו בני הזוג לחוש מעורבים במידה הנכונה בתהליך הפונדקאות, וגם האם הפונדקאית תרגיש שהיא אינה לבד, אבל יש לה גם את הפרטיות שלה לעבד את רגשותיה במהלך ההריון. תקשורת היא גם העצה הטובה ביותר שאפשר לתת לבני הזוג שמרגישים מעורבים פחות בהריון, וכך תוכלו לדעת כיצד להגדיל את בו בזמן את המגעים עם האם הפונדקאית.

הקשר המיוחד שבין אמא לתינוק ולאמא

החלק המשמעותי ביותר בכל הליך ההריון הפונדקאי הוא הקשר של האם הפונדקאית עם האם המיועדת הממתינה לתינוקה שנישא וגדל ברחמה של אישה אחרת. התחושות שלהן חשובות והיכולת שלהן לדבר על כך בפתיחות ולשתף אותן מאוד חשובה גם כדי שהאם המיועדת לא תרגיש ניכור ונתק מההריון. יש להניח שאם מיועדת שנעשה שימוש בביצית שלה תרגיש גם יותר קרבה להריון שהוא בעצם “שלה”, אבל לא אצלה, אבל כשמדובר בתרומת ביצית גם לאם המיועדת יש צורך פנימי עמוק לבנות את הקשר הטבעי לתינוק במהלך ההריון. הרי לזה בדיוק נועד ההריון הממושך, לא רק לבניית האדם הקטן אלא גם לטיפוח הקשר בינו לבין האמא שלו. חשוב להיות מודעים לכל ההיבטים העדינים שבטוויית קשרים אלה בין האמהות, ולכן בונים ברגישות את ערוצי השילוב והקשר ביניהם תוך כדי ליווי קשוב ואכפתי מהצד, כדי ללוות את ההליך של ההריון ה”נפשי” וה”מנטלי” נוסף לגופני.

מעוניינים לקבל מידע אודות אפשרויות הפונדקאות בישראל? צרו קשר לפגישה חינם וללא כל התחייבות!

שם: טלפון: אנא הזינו את קוד האימות :
captcha