הקמת משפחה היא תהליך טבעי עבור זוגות רבים שמרגישים שזה הצעד הבא בחייהם. זהו צעד שמלווה לרוב בהתרגשות רבה מצד שני הצדדים המעורבים בתהליך. אבל מה קורה כשאנחנו מוצאים את עצמנו בדרך ארוכה יותר מהדרך שציפינו לה אשר בסופה, אנחנו מגלים שהאם לעתיד איננה מסוגלת להרות? מדובר בשיברון לב אמתי עבור זוג ההורים שמעוניינים להקים משפחה חדשה. אז מה הן הסיבות שעלולות לגרום לעקרות אצל נשים ומה הן האופציות הנוספות שעומדות בפני זוג הורים שמעוניין בכל זאת להביא ילד לעולם?

hands-918774_1920

הגורמים השונים לעקרות אצל נשים

ישנם גורמים רבים שיכולים לגרום לעקרות אצל נשים. אבל כשמדברים על בעיות עקרות, חשוב קודם כל לדעת שישנן בעיות שקשורות באי פוריות שיכולות בהחלט להיות הפיכות. לעומת זאת, אנחנו כאן בכדי לעסוק בעיקר בסיבות שלרוב אינן הפיכות והעקרות במצב כזה, היא תמידית וקבועה. ז”א שהאישה איננה יכולה להיכנס להריון בשום שלב בתהליך. הדבר יכול לנבוע מכמה סיבות וגורמים (חלקם טבעיים וחלקם מלאכותיים) –

  • בעיות ביוץ כרוני – בה האישה אינה מסוגלת לבייץ באופן עקבי בגלל בעיות בביוץ, שיכולות לנבוע מכשלים שונים במערכות הרבייה או בגוף.
  • בעיות בשחלות – בעיות בשחלות יכולות לנבוע ממגוון גורמים, החל מהתפתחות לא תקינה של השחלות, דרך הימצאותן של ציסטות שונות אשר מונעות פעילות הורמונלית תקינה, אי ספיקה שחלתית מוקדמת ועד סרטן בשחלות.
  • בעיות בחצוצרות – סיבוכי הריון שונים או מחלות מין יכולות לגרום לחסימה או לפגיעה בחצוצרות, שפוגם כמובן בפוריות האישה.
  • בעיות אגן – בעיות בהתפתחות התקינה של מערכת הרבייה יכולות להשפיע על האגן או על מבנהו ובכך לפגום ביכולותיה של האישה להיכנס להריון.
  • נזקים סביבתיים – חשיפה ממושכת לחומרים מסוכנים (חומרי הדברה, קרינה), שימוש מופרז בסמים, אלכוהול וסיגריות או כל סוג של רעל אליו הייתה חשופה האישה לאורך זמן ובצורה מופרזת – יכול להשפיע על אפשרותה להתעבר.

כמובן שיכולות להיות סיבות נוספות שישפיעו על פוריות האישה. רצוי להתייעץ עם רופא על מנת לערוך את הבדיקות הנכונות בכדי לאתר את הסיבה המדויקת.

איך בכל זאת ניתן להגשים את החלום?

חלום ההורות, לרוב מלווה אותנו מגיל קטן. לכן, כאשר אנחנו מתבגרים ומגלים שלא נוכל לממשו בדרך שבה צפינו, זה אמנם יכול להיות קשה, אבל לאו דווקא אומר שעלינו לוותר על החלום כל כך מהר. לשמחתנו – ישנן אפשרויות אחרות. פונדקאות לדוגמה, יכולה להוות אפשרות מצוינת עבור זוגות שלא מצליחים להרות בכוחות עצמם ותחום הפונדקאות בישראל כיום מפותח הרבה יותר משהיה בעבר ומבטיח ליווי ומעקב חשוב ומשמעותי עבור זוג ההורים המתכנן להקים משפחה חדשה בעזרת שימוש באם פונדקאית.

למידע נוסף בנוגע לפונדקאות בישראל – אתם מעוניינים ליצור עמנו קשר ונשמח לייעץ לכם וללוות אתכם בתהליך הפונדקאות בהמשך.