פונדקאות הינה ההליך היחידי המאפשר לזוגות אשר אינם יכולים (בדרך כלל מסיבות פיזיולוגיות) להרות וללדת, לחבוק תינוק שהוא שלהם ביולוגית, בשר מבשרם. זהו הליך מורכב, אשר בניהול נכון ומדוקדק, מסתיים בהורים מאושרים, פונדקאית מאושרת, ותינוק שמח ובטוח בזרועות הוריו. הפונדקאות בישראל מעוגנת בחוק הפונדקאות (חוק ההסכמים לנשיאת עוברים, התשנ"ו – 1996).

יש אפשרות לעבור הליך פונדקאות בישראל ובחו"ל. חוק הפונדקאות מצמצם את האפשרות לפונדקאות בארץ רק לזוגות הטרוסקסואלים (גבר ואישה), בגיל הפריון, ובלבד שזרעו של האב המיועד תקין.

הליך פונדקאות בחו"ל מורכב, סבוך וצופן בחובו סיכונים גדולים יותר ולכן הוא מומלץ רק למי שאין באפשרותו לקבל אישור להליך פונדקאות בארץ.

ההליך בארץ מפוקח ומבוקר על ידי משרד הבריאות באופן יסודי ומחמיר, ועדיין חשוב מאוד לבחור בגורם מלווה אשר הינו מקצועי, מיומן, ובעל ניסיון עשיר, הן משפטית והן בהיבטים השונים והמורכבים של ההליך.

מרכז "חיים חדשים" תומך ומלווה הליכי פונדקאות בישראל – החל מאיתור והתאמה בין אם פונדקאית להורים המיועדים, ועד לסיומו המוצלח של ההיריון בלידת תינוק או תינוקת המכורבלים בזרועות ההורים (וגם אחר כך, במידת הצורך). המרכז מציע ליווי בהליכים של פונדקאות בישראל בלבד, בצורה שתאפשר להורים לחוות את ההיריון במלואו, לעקוב אחר התפתחות התינוק ולשמור על קשר רצוף ונוח עם הפונדקאית שלהם.

חוק הפונדקאות בישראל ותנאי הסף לקיום הליך פונדקאות

על ההורים המיועדים והאם הפונדקאית לעמוד בתנאי הסף של חוק הפונדקאות ובין היתר – על ההורים המיועדים להיות בגיל הפריון. על ההורים המיועדים והאם הפונדקאית להיות בריאים פיזית וכשירים נפשית, על מנת להתחיל בהליך הפונדקאות. על האם הביולוגית והפונדקאית להיות בנות אותה דת. כיום מותרת בישראל רק פונדקאות עבור זוגות הטרוסקסואלים (גבר ואישה) נשואים או ידועים בציבור. חוק הפונדקאות מתיר כי הביצית תהיה של האם המיועדת או מתרומה אך לעולם לא של הפונדקאית. בנוסף, חל איסור על פונדקאות בין קרובי משפחה.

הוועדה האמונה על אישור הליכי פונדקאות בישראל נקראת הוועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים. הורים מיועדים נדרשים לפנות אל הוועדה לקבלת אישור ראשוני לתחילת הליך הפונדקאות. לאחר קבלת האישור הראשוני מהוועדה, יש לאתר פונדקאית מתאימה אשר בראש ובראשונה עומדת בקריטריונים הקבועים בחוק הפונדקאות ובנהלי הועדה.

מרכז "חיים חדשים" מלווה הליכי פונדקאות בישראל מזה שנים רבות ובהצלחה גדולה. תמר וסיגל בוחרות לעבוד רק עם הפונדקאיות המתאימות והאיכותיות ביותר, ושמות דגש רב על התאמה בין ההורים המיועדים לבין הפונדקאית, מתוך הבנה כי מדובר בהליך ארוך, מורכב, רגיש ואנושי – ולהתאמה הנכונה יש חשיבות גדולה להצלחת ההליך.

למה פונדקאות בישראל היא הפתרון הבטוח ביותר?

ישנם זוגות אשר אינם מורשים לעבור הליך פונדקאות בארץ היות והם אינם עומדים בקריטריונים הקבועים בחוק הפונדקאות. לזוגות אלה אין ברירה אלא לבחור באלטרנטיבה הפחות נוחה של פונדקאות בחו"ל.

זוגות אשר עומדים בקריטריונים  הקבועים בחוק הפונדקאות ייהנו מיתרונות רבים בבחירתם לעבור את הליך הפונדקאות בישראל. הנה כמה מן היתרונות העיקריים בהליכי פונדקאות בישראל:

שירותי הרפואה הניתנים לצדדים בהליך פונדקאות – הן בשלב הפריון והן בשלב מעקב ההיריון וכלה בלידה, כולל רופאים, תרופות, בתי חולים, חדרי לידה, פגיה ועוד, הם ברמה מקצועית מהגבוהים בעולם המערבי. כל אלה חיוניים להגדלת הסיכוי לסיים את הליך הפונדקאות בלידת ילד בריא.

קל יותר להיות מעורב בהריון של ילדכם כאשר הפונדקאית דוברת את שפתכם, מתגוררת בקרבת מקום ואתם מלווים אותה ונוכחים בכל בדיקה בשלבים השונים של ההליך.

הליווי הניתן בארץ על ידי צוותים מנוסים של אנשי מקצוע, מונע אי-הבנות, מורכבויות לא צפויות או תקלות.

לאחר הלידה ההורים המאושרים וילדם חוזרים לביתם מיד לאחר הלידה ולא נגרם כל עיכוב. בהליכי פונדקאות בחו"ל נדרשת הוכחה להורות ביולוגית של ההורים, והדבר מהווה גורם מעכב, מעיב ומכביד על תחילת החיים המשותפים.

בהיבט הדתי, במידה והאם המיועדת יהודייה הילדים הנולדים הינם יהודים, וזאת לעומת ילדים הנולדים בהליכי פונדקאות בחו"ל שאינם יהודים ונדרש הליך גיור עבורם.

מבחינה בירוקרטית, הליך הרישום של הילד הוא מידי ופשוט, ונעשה באמצעות צו הורות ולא נדרש הליך אימוץ.

התקשרו אלינו, וביחד נצא לדרך!

מרכז "חיים חדשים" מתמחה בליווי הורים מיועדים ופונדקאיות בדרך להגשמת החלום – ילד ביולוגי, בריא ושמח, שנולד לזוג הורים נרגשים, בהליך פונדקאות. נשמח ללוות גם אתכם בהליך מוצלח של פונדקאות בישראל. התקשרו אלינו לפרטים נוספים!

 

צרו קשר

סיגל גיסין: 054-4848477

תמר רובינשטיין: 052-8885870

שם:

דואר אלקטרוני:

טלפון:

נושא:

ההודעה שלך:

קוד אימות :
captcha

אנא הזינו את קוד האימות :

חוק הפונדקאות