לא משנה איך נבחר להסתכל על זה – הפונדקאות היא תהליך רגיש ומורכב שבתוכו יכולות לעלות שאלות רבות. אז כחלק מהניסיון שלנו להקל על הבלבול (ואולי טיפה על התהליך), החלטנו לרכז עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר בתחום הפונדקאות, בתקווה שנצליח לספק עבורכם את התשובות שאולי יעזרו לכם לעשות קצת סדר בדברים.

כמה עולה פונדקאות בישראל

 1. כמה עולה תהליך הפונדקאות בישראל?

השאלה הראשונה שאנחנו נוטים לשאול את עצמנו, היא כמה עולה הפונדקאות בישראל ולמרות שלמראית עין מדובר במחירים גבוהים, כשאנחנו מצליחים להבין מה כולל התהליך – אנחנו יכולים גם להבין שישנה הצדקה אמתית למחיר, במיוחד בתהליך כזה.
אז כמה עולה פונדקאות בישראל? מחיר פונדקאות בישראל עולה 220,000 ₪ ומדובר בתכנית כוללת ומפורטת, שבתוכה נמצאים למעשה כל הפרמטרים החשובים שיבטיחו את הביטחון של האם הפונדקאית וילוו את ההורים המיועדים לאורך ההליך. אז מה כולל התהליך?

 • טיפולים ותשלום לאם הפונדקאית – החל מהתשלום הבסיסי (עבור 6 החזרות עוברים, הריון ולידה), ביטוח חיים (הכולל תאונות/מחלה/אובדן כושר עבודה ושמירת הריון) וקופה קטנה עבור הפונדקאית (שכוללת החזר הוצאות כגון נסיעות, בגדי הריון וכדומה).
 • ייעוץ משפטי – שכולל בתוכו גם ייעוץ משפטי עבור ההורים המיועדים וגם עבור האם הפונדקאית, עריכת החוזה בין האם הפונדקאית ולהורים המיועדים והגשת התיק לוועדת הפונדקאות וניהולו אל מול הוועדה.
 • ליווי ההורים המיועדים – איתור האם הפונדקאית, החלפה במועמדת אחרת במידה ומעמודתה של הראשונה לא התקבלה בוועדת הפונדקאות (ללא תשלום נוסף), עריכת התאמה בין ההורים המיועדים לאם הפונדקאית ועריכת אבחונים רפואיים ופסיכולוגיים הן לאם הפונדקאית והן להורים המיועדים.

בנוסף, יכולות להיות עלויות נוספות שלא כלולות במחיר המקורי של תהליך הפונדקאות, כגון ניתוח קיסרי, ליווי פסיכולוגי, תרומת ביציות וכדומה.

 1. האם אישה נשואה יכולה לשמש כאם פונדקאית בישראל?

   

בעבר היה איסור על אישה נשואה לשמש כפונדקאית, שכן הילד נחשב ממזר כיוון שהוא אינו של הבעל. אבל כיום בוטל איסור זה כיוון שהילד הוא אינו של האם הפונדקאית גם כן ולכן אינו יכול להיחשב כממזר ובנוסף, אחת מדרישות משרד הבריאות היא שהאם הפונדקאית תהיה אם בעצמה ועל פי רוב, נשים שכבר חוו הריון הן נשים נשואות.

 1. מה הן דרישות הסף לאם פונדקאית?

בגלל שמדובר בתהליך מורכב ורגיש, נקבעו ע"י משרד הבריאות קריטריונים ברורים שיוודאו שמידת ההתאמה של האם הפונדקאית לתהליך, תהיה הגבוהה ביותר. דרישות הסף עבור אם פונדקאית בישראל הן –

 • ישראלית ויהודייה.
 • בגילאים 22-38.
 • אימא לילדים – עד 3 לידות (ללא סיבוכים רפואיים במהלך הלידות).
 • שיש לה מקום מגורים קבוע והיא עובדת.
 • ללא רישום פלילי.

 

 1. האם בישראל קיימת אופציית פונדקאות עבור זוגות חד מיניים?

 

הקריטריונים להורים מיועדים לפונדקאות בישראל קובעים כי רק זוג של גבר ואישה הנשואים לפי החוק בישראל ושחווים בעיות פוריות או בעיות רפואיות המונעות מהאישה להיכנס להריון, יכולים להוות סיבה מוצדקת על מנת לאשר פונדקאות בישראל ולא ניתן להשתמש בתרומת זרע. לכן, כמשתמע מן החוק, כיום אין אופציה בארץ לפונדקאות בישראל, לא לזוגות חד מיניים ולא לחד הוריים או רווקים.

 

לפרטים נוספים – אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר עוד היום.